Шевченківський день в Економіко-правовому технікумі при МАУП
09 Березня 2017

З нагоди відзначення 203-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в Економіко-правовому технікумі при МАУП пройшли урочисті заходи.

9-го березня студенти, викладачі та керівництво ЕПТ взяли участь у світовому флешмобі #GlobalShevchenko.

За умовами необхідно було з 13 лютого до 9 березня зробити селфі або звичайне фото біля пам’ятника або портрета українського Кобзаря  у своєму місті та опублікувати його у соціальній мережі з хештегом «GlobalShevchenko». Головна мета заходу – показати якомога більше пам’ятників видатному поету по всьому світу.

Тож технікумівці фотографувалисяз портретом Шевченка у Президії МАУП.

 

А також з монументом Шевченка у Саду України.

 

Цього дня в кіноконцертному залі «Україна» пройшов показ документального кінофільму «Шевченко. 200 років самотності». Перед початком перегляду до присутніх звернулася начальник відділу позанавчальної роботи МАУП Валентина Слісаренко:

«Сьогодні ми зібралися у цьому залі, щоб згадати про геніального поета  Тараса Шевченка. І до торкнутися до таємниці цієї видатної української постаті. Представники інших національностей весь час намагаються збагнути, чому ми, українці, так шанобливо ставимося до цього поета. Щоб осягнути думку, чому для України він значить так багато, перш за все необхідно доторкнутися до його творчості: почитати що писав Шевченко і подивитися на його картини, котрі він зображував. Режисери фільму намагалися показати нам Шевченка з невідомого боку. Отже, увага на екран…»

Документальний фільм «Шевченко. 200 років самотності» створила студія «07 продакшн» групи «Інтер». Ведучі проекту – Ганна Гомонай і Сергій Дорофєєв, режисери – Володимир Ніколаєць та Оксана Струтинська, оператори-постановники – Сергій Лук'янець і Вікентій Клаунінг. Стрічка складається з двох паралельних ліній: біографічної та науково-популярної. В якості експертів в картині виступають літературознавець, шевченкознавець, антрополог, графолог, психоаналітик і інші фахівці. У фільмі використані листи і рукописи Шевченка, написані в переломні моменти його життя, фотографії, автопортрети і портрети поета. Крім того, автори фільму спробували відтворити важливі події з життя великого поета шляхом реконструкції окремих фрагментів. Надзвичайний дух епохи переданий у фільмі: костюми, зачіски, традиції – все як у середині дев'ятнадцятого століття. В унікальних реконструкціях грають професійні актори. За словами авторів, більшість документальних фільмів про Шевченка – це перелік офіційних фактів із його життя, однак «200 років самотності» розповість про те, чого не знайти в жодній біографічній книзі.