Подорож до Закарпаття: як технікумівці на озері Синевир побували та загадували бажання у Замку Паланок
11 Квітня 2017

З 7 до 10 квітня студенти Економіко-правового технікуму при МАУП здійснили подорож до Закарпаття.

У перший екскурсійний день студенти побували у Замку Шенборна та Замку Паланок.  У елегантному мисливському палаці-замоку графів Шенборнів, що розташований в урочищі Берегвар у 10-ти км від Мукачева, технікумівці дізналися, що на відпочинок і полювання в угіддя щоосені з'їжджалася еліта з усієї Європи. А з 1946 року на території маєтку був відкритий клінічний санаторій "Карпати", де лікують серцево-судинні захворювання і до сьогодні.

Чимало загадок і таємниць розкрили студентам на екскурсії до однієї з найстародавніших фортець України – Замку Паланок. Ця споруда була найголовнішою пам’яткою середньовічного Мукачево.  Цікавим для екскурсантів стало те, що замок розташований на висоті 188 м над рівнем моря, що на 68 м вище рівня самого міста! Не обійшлося у Замку паланок і без забобонів, адже на території є криниця. Існує легенда, за якою, якщо кинути монетку в криницю та загадати бажання, то воно збудеться. А ще бажання може здійснитися, якщо потриматись за палець скульптури князя Корятовича - одного із колишніх володарів Замку Паланок.

На завершення першого дня технікумівці покупалися у Термальних джерелах.

Другого екскурсійного дня студенти побачили одне з семи чудес України – озеро Синевир. Технікумівці дізналися, що озеру 10 тисяч років, його глибина сягає  22-х метрів і Синевир ніколи не виходить зі своїх берегів: ні за бурхливих паводків, ні у час танення гірських снігів. Не менше вразила і легенда озера, зокрема те, що воно було утворено зі сліз дівчини Синь, яка тяжко тужила і плакала за своїм коханим, котрого жорстоко вбили.

А наприкінці подорожі Закарпаттям студенти ЕПТ не могли не завітати до  найкрасивішого водоспаду України – Шипоту.

Викладачі технікуму Оксана Сморжова та  Людмила Піскун, котрі подорожували разом зі студентами, переконані, що екскурсія значно збагатила знання технікумівців про історію неньки-України.